Lista tuturor candidatilor la primariile municipiilor resedinta de judet

Societatea Civila

Braşov:

1. Mariana Sebeni – PER
2. Cornel Comşa – independent
3. George Scripcaru – independent
4. Florian Staicu – independent


5. Ion Dumitru Dumitrescu – independent, susţinut de UNPR
6. Mihai Sturzu – independent
7. Adrian Gabor – PNL
8. Cătălin Leonte – independent
9. Răzvan Popa – PSD
10. Mihai Costel – PMP
11. Vasea Carchelan – PRM
12. Cristian Macedonschi – FDGR
13. Adrian Atomei – ALDE
14. Ovidiu Grădinar – PND
15. Paul Becheanu – PPU

Ploieşti:

1. Lola Gabriela Anghel – PND
2. Cătălina Bozianu – PMP
3. Mircea Chirițescu –PSRO
4. Adrian Florin Dobre – PNL
5. Marian Enache – candidat independent
6. Marius Fenichiu – candidat independent
7. Cristian Ganea – PSD
8. Grațiela Gavrilescu – ALDE
9. Raul Petrescu – UNPR
10. Radu Popescu – candidat independent
11. Daniel Savu – candidat independent
12. Iulian Teodorescu – PRM
13. Marian Cârstea – PRU

Sfântu Gheorghe:

1. Antal Arpad – UDMR
2. Mădălin Guruianu – PNL
3. Rodica Pârvan – PSD
4. Victor Raica – UNPR
5. Balint Jozsef – PPMT

Miercurea-Ciuc:

1. Robert Kalman Raduly – UDMR
2. Emil Buse – PSD
3. Toke Ervin – PPMT
4. Marius Ţepeluş – PNL
5. Somay Peter – PCM
6. Robert Engelhardt – independent

Sibiu:

1. Ovidiu Sitterli – PSD
2. Astrid Fodor – FDGR
3. Daniel Galan – UNPR
4. Răzvan Pop – PNL
5. Ovidiu Zeicu – PPU(social-liberal)
6. Ana Alexandrina Matei – independent
7. Ioan Gligor – PMP
8. Marius Popescu – ALDE
9. Ioan Ștefan Zară – independent
10. Florescu Eugenia – PRU
11. Pitu Lucian Gabriel – PSR

Târgovişte:

1. Cristian Stan – PSD
2. Ciprian Prisăcaru – PNL
3. Paul Briceag – PMP
4. Dumitru Barbu – ALDE
5. Florin Antoniu – PRU
6. Daniel Bucur – UNPR
7. Victor Isbaşescu – independent
8. Ana-Maria Nicolae – independent
9. Gabriel Virgil Păun – independent
10. Avram Iancu – PND

Cluj-Napoca:

1. Emil Boc – PNL
2. Octavian Buzoianu – PSD+ALDE+PNȚCD+PRM+UNPR
3. Adrian Gurzău – PMP+PND
4. Mircia Giurgiu – PSRO
5. Pop Maria – M10
6. Liviu Alexa – Mişcarea Liberală
7. Bruno Roschnafsky – PPU(social-liberal)
8. Horvath Anna – UDMR
9. Ile David – UCDR
10. Fancsali Erno – PPMT

Bistriţa:

1. Alin Seserman – independent
2. Ovidiu Creţu – PSD
3. Stelian Dolha – PNL
4. Ionuţ Simonca – PMP
5. Vasile Moldovan – ALDE
6. Archiudean Mircea – PER
7. Mate Ioan – Partidul Blocul Unităţii Naţionale
8. Antal Attila – UDMR
9. Sigartău Petru – PNŢCD
10. Liviu Rusu Mihai – UNPR

Zalău:

1. Ionel Ciunt – PSD
2. Radu Căpîlnaşiu – PNL
3. Taloş Gheorghe-Mirel – ALDE
4. Lungu Vasile-Cristian – PMP
5. Labo Ioan-Dorel – PNŢCD
6. Abrudan Mircea – UNPR
7. Fazakas Nicolae – UDMR
8. Stanciu Gheorghe – independent
9. Ember Radu Traian – independent

Târgu Mureş:

1. Ionela Ciotlăuş – ALDE
2. Soos Zoltan – independent
3. Dan Maşca – Partidul Oamenilor Liberi
4. Matei Nicolae Nicodim – PMP
5. Florea Dorin – independent
6. Papuc Sergiu Vasile – PSD

Alba Iulia:

1. Mircea Hava – PNL
2. Călin Potor – PSD
3. Ovidiu Jidveian – ALDE
4. Clement Negruț – PMP
5. Dorin Șerdean – UNPR
6. Anca Iuliana Sava – independent
7. Mircea Trifu – independent

Constanţa:

1. Claudiu Iorga Palaz – PMP
2. Vergil Chiţac – PNL
3. Andrei Nicolae Tatu – independent
4. Claudiu Ceti – PPU
5. Decebal Făgădău – PSD
6. Ion Budi – independent
7. Nicolae Grosu – PRM
8. Gigi Christian Chiru – ALDE
9. Omer Sunnay – PND
10. Andrei George Popescu – independent
11. Dumitru Bădrăgan – PRU
12. Gheorghe Caruţiu – PNŢCD

Tulcea:

1. Lucian Simion – PSD
2. Doru Şchiopu – independent
3. Ştefana Zibileanu – PNL
4. Bibu Nicolae – independent
5. Dumitru Vâlcu – PMP
6. Marius Tudorie – ALDE
7. Marian Valentin Şelaru – independent
8. Cornel Bâlbu – PND
9. Teodor Georgian Chiper – PRU
10. Constantin Hogea – independent
11. Mircea Petrică – PRM
Călăraşi:

1. Daniel Ştefan Drăgulin – PNL
2. Marius Grigore Dulce – PSD
3. Elena Nicolache – UNPR
4. Virgil Marian Dumbravă – ALDE
5. Adrian Georgian Peanciu – PMP
6. Aurel Peicu – PSR
7. Maria Dragomir – PSRO
8. Nicolae Dragu – PDS
9. Ionuţ Dumitraşcu – PND

Ialomiţa:

1. Adrian Mocioniu – PSD
2. Ioan Martin – PNL
3. Ionel Gae – ALDE
4. Gabi Ionaşcu – UNPR
5. Gheorghe Constantin – PSRO
6. Vasile Olaru – Partidul Ialomiţenilor
7. Radu Paros – PMP
8. Gina Enuţa Filip – PSR
9. Vlad Costea – independent

Craiova:

1. Ionel Pană – independent
2. Lia-Olguţa Vasilescu – Alianţa PSD-UNPR
3. Constantin Mireanu – independent
4. Dan Horaţiu BuzatuPML
5. Dan-Adrian Cherciu – Alianţa Electorală pentru Craiova
6. Pavel Badea PNL
7. Florentin Gust-BăloşinPSRO
8. Nicolae-Arthur AndriţoiPND
9. Mircea-Vasile NăstaseALDE

Piteşti:

1. Constantin Cornel Ionică – PSD
2. Narcis Sofianu – PNL
3. Sanda Fulga – UNPR
4. Andrei Gerea – ALDE
5. Dinu Dănuţ independent
6. Mircea Andrei – PAM
7. Cătălin Bulf – PMP
8. Gheorghe Dinescu – PNŢCD
9. Tudor Pendiuc independent
10. Niţă Victor – PPU(social-liberal)

Râmnicu Vâlcea:

1. Stoica Contantin Mircea independent
2. Mircia Gutău – PER
3. Crăciunescu Grigore – PNL
4. Bragău Florin – PRU
5. Rădulescu Romeo – PSD
6. Remus Grigorescu – ALDE
7. Rotaru Constantin – PSRO
8. Mardale Ion – PND
9. Dorobanţu Constantin – PSRO
10. Dragnea Cornelia – PRM
11. Tanislav Constantin – PPU(social-liberal)

Târgu Jiu:

1. State Nicola – Mişcarea Liberală
2. Rotaru Marian – PSRO
3. Buga Robert – PRU
4. Oprea Ramona Daniela – PER
5. Liviu Andrei – PMP
6. Catrinoiu Matei – PNCŢD
7. Lupulescu Octavian – PNL
8. Vlădaru Ion – ALDE
9. Bogdan Constantin – PSRO
10. Vlaicu Popa – UNPR
11. Cârciumaru Florin – PSD
12. Torop Sorin Stelian – PRM
13. Anghelescu F. Dumitru – PND
14. Oproiu Augustin Vasile – PDS

Drobeta-Turnu Severin:

1. Anghel Gheorghe – PPU(social-liberal)
2. Screciu Marius-Vasile – Alianța Electorala PSD+UNPR
3. Pisoi Ilie – PNŢCD
4. Cîrjan Daniel-Olimpiu – PNL
5. Dincă Ion – PND
6. Ionescu Daniel – Alianţa Partida Romilor Pro Europa
7. Drăghia Georgeta – independent
8. Zorilă Daniel-Eugen – PSRO
9. Șolga Ion-Constantin – Platforma Acțiunea Civică a Tinerilor
10. Dobrotă Valentina-Gabriela – PMP
11. Rogobete Florin-Gheorghe – Partidul Blocul Unităţii Naţionale
12. Vâlcu Romulus – ALDE
13. Lolea Octavian – PSRO
14. Croitoru Gheorghe – PRM

Slatina:

1. Teleu Livia independent
2. Cristian Bircea – ALDE
3. Stelian SimaAlianţa pentru Schimbare Olt
4. Cosmin Florescu – PMP
5. Emil Stelian Constantin Moţ – PSD
6. Nicolae-Cosmin Ciorei – UNPR
7. Marius Bălaşa – PNL
8. Cristian Bughea – PRM
9. George-Alexandru Ionică – PND
Galaţi:
1. Nicușor Ciumacenco – PNL
2. Marius Stan – UNPR
3. Constantin Telegan – Partidul Mișcarea Liberală
4. Ionuț Florin Pucheanu – PSD
5. Iulian Nicușor Aramă – PSRO
6. Eugen Durbacă – ALDE
7. Cătălin Cristache – PMP
8. Daniela Chelaru – PND
9. Monica Roman – PRU
10. Simona Daniela Vreme – independent
11. Ionel Glodură – independent
12. Dorin Butunoiu – independent

 

Brăila:

1. Marian Dragomir – PSD
2. Cătălin Boboc – PNL
3. Dan Păun – ALDE
4. Marioara Nistor – UNPR
5. Simona Drăghincescu – PND
6. Gheorghe Chiru – PNŢCD
7. Viorel Botea – PMP
8. Silviu Petrea – PSRO
9. Nicuşor Cîrîc – PRU
10. Adrian Râureanu – PRM
11. Marian Ion – independent
12. Mariana Bîtcă – independent
13. Cristian Techiu – independent

Focşani:

1. Iorga Marius Eusebiu – UNPR
2. Berta Gabriela – PFM
3. Ioan Ştefan – PNL
4. Vulpe Gheorghe – ALDE
5. Milea Lionida – PND
6. Bîzna Mirela Carmen – PMP
7. Butnaru Catalin-Dan – Partidul Verde
8. Hristea Camelia – PRM
9. Ilie Lilian – PNŢCD
10. Misăilă Cristi Valentin – PSD

Buzău:

1. Ionescu Constantin – independent
2. Andrei Adrian Barac – PRU
3. Toma Constantin – PSD
4. Ovidiu Anghel – PNL
5. Ion Marin – PMP
6. Marius VlăşceanuPNŢCD
7. Ion ViorelPSRO
8. Andrei NederALDE
9. Ion Mircea – independent
10. Vasilică-Edmond Buga-Sfinteş – PRM
11. Constantin Popa – UNPR
12. Marius Silaghi – PER
13. Nicolae Voicu – Partidul Blocul Unităţii Naţionale

Iaşi:

1. Postolache Andrei – independent
2. Mihai Chirică – PSD
3. Traian Dobre – PSRO
4. Camelia Bogdănici – UNPR
5. Petru Movilă – PMP
6. Radu Botez – ALDE
7. Marius Bodea – PNL
8. Anca Preda – independent
9. Viorel Blăjuţ – independent
10. Cristian Cernescu – Forţa Moldova

Vaslui:

1. Vasile Pavăl – PSD
2. Christian Pavelescu – ALDE
3. Alecsandru Volocaru – PND
4. Ioan Aionoae – FDIN
5. Marius Marian Arcăleanu – PNL
6. Marius Acasandrei – PMP
7. Ovidiu Mihăiţă Băetu – UNPR
8. Gicu Cristinel Pascal – PRU
9. Marius Adrian Stancu – PSRO
Bacău:

1. Dragoş Luchian – PNL
2. Cosmin Necula – PSD
3. Cristinel Manolache – PSRO
4. Dragoş Daniel Stefan – ALDE
5. Claudiu Dorneanu – M10
6. Romeo Stavarache – independent
7. Cristian Ghingheş – independent
8. Emil Melinte – independent
9. Constantin Scripăţ – PMP

Piatra Neamţ:

1. Drăguşanu Vasile Cătălin – ALDE
2. Chitic Dragoş Victor – PNL
3. Harbuz Liviu – Alianţa Electorală PSD+UNPR
4. Ana Monda – M10
5. Roca Constantin-Florin – PRU
6. Aurelia Simionică – PSRO
7. Cristinel Laurenţiu Dulamă – PMP
8. Cristian Tomuleţ – PNŢCD
9. Valerică Frăţilă – PND
10. Traian Cociorbă – independent
11. Andrei Ignat – independent

Botoşani:

1. Ovidiu Portariuc – PSD
2. Cătălin Flutur – PNL
3. Mihai Ţăbuleac – PMP
4. Daniel Doctorescu – PRM
5. Tereza Nica – UNPR
6. Gabriel Atudoroae – ALDE
7. Corneliu Furtună – PNŢCD
8. Dan Iulian Honceru – PSD
9. Marius Ionuţ Mertic – PND
10. Marius Cristescu – independent
11. Viorel Florinel Coman – independent
12. Stelian Aivăncesei – independent
13. Florin Zberea – independent
14. Iulian Andrei Ciubotaru – PRU
15. Paul Onişa – independent

Suceava:

1. Ion Lungu – PNL
2. Tiberius Brădăţan – PSD
3. Marian Andronache – PMP
4. Ştefan Alexandru Băişanu – ALDE
5. Alina Alupoaiei Geonea – PER
6. Marius Boghian – UNPR
7. Virgil Adrian Larionescu Moroşan – PND

Oradea:

1. Huszar Istvan – UDMR
2. Adelina Coste – PSD
3. Ştefan Herchi – ALDE
4. Nadia Pal – independent
5. Horea Vuşcan – PMP
6. Ilie Bolojan – PNL
7. Zatyko Gyula – PPMT

Satu Mare:

1. Vasile Deac – PPU(social-liberal)
2. Adrian Cozma – PNL
3. Kereskenyi Gabor – UDMR
4. Dorel Coica – PSD
5. Adrian Ştef – ALDE
6. Horea Anderko – independent
7. Adelin Cristian Ghiarfaş – PNŢCD
8. Ioan Opriş – UNPR
9. Nicolae Ciorbă – PND
10. Csaki Csongor – PMP

Baia Mare:

1. Cristian Ţâgârlaş Niculescu – PNL
2. Cătălin Cherecheş – Coaliţia pentru Baia Mare
3. Florin Tătaru – PSD
4. Ioan Mihai Ardelean – PND
5. Anamaria Gabriela Mărieş-Leş – ALDE
6. Iustin Ioan Talpoş – PMP
7. Călin Herţeg – M10

Timişoara:

1. Nicolae Robu – PNL
2. Florică Bîrsășteanu – PSD
3. Zsolt Molnar – UDMR
4. Cosmin Trif – PPU(social-liberal)
5. Ilare Bordeașu – ALDE
6. Marius Dugulescu – PMP
7. Adrian Orza – independent
8. Gabriela Simona Tiriteu – BUN
9. Petrică Folică – PND
10. Ion Răducanu – UNPR
11. Liviu Băcana – PRU

Reşiţa:

1. Paul V. Vasile Ovidiu – Partidul Verde
2. Jenar G. Gheorghe – UNPR
3. Bora C. Laurenţiu – independent
4. Crina I. Ioan – PSD
5. Ionescu D. Lucian – PNŢCD
6. Caplea C. Sergiu – PSRO
7. Popa I. Ioan – PNL
8. Almăjan Anca Georgeta – PPU(social-liberal)
9. Kovacs I. Ionela Mariana – ALDE
10. Purea D. Paul – PMP
11. Lazăr A. Narcis Adi – PND

Deva:

1. Petru Mărginean – PNL
2. Emil Stoica Mariș – PSD
3. Florin Nicolae Oancea – ALDE
4. Mircia Muntean – PSRO
5. Cristian Marius Vladu – PND
6. Corina Violeta Oprișiu – PMP
7. Mihai Popoviciu – Alianța pentru Hunedoara
8. Nicolaescu Sorin Ioan – PRM

Arad:

1. Ciprian Florin Luca – independent
2. Ionel Ciupe – ALDE
3. Bognar Levente Grigore – UDMR
4. Viorica – Elvira Pop – independent
5. Sebastian Bulumac – independent
6. Gheorghe Falcă – PNL
7. Marin Lupaş – independent
8. Dorin Filip – independent
9. Samuel Caba – PMP
10. Adrian Wiener – PM10
11. Călin Costea – Mândri că suntem arădeni

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *